Великосеверинівський ЗДО "Перлинка"

Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 14" м. Ковель Вітає Вас!
: http://Velykoseversoneshko.klasna.com

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ, ЩО РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В ЗДО

Організація освітньої діяльності в ЗДО у 2019/2020 навчальному році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності(затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446),інших нормативно-правових актів.

Навачальні програми, що реалізовуються в ЗДО:

Базовий компонент дошкільної освіти ― це Державний стандарт дошкільної освіти України, який реалізується програмами та навчально-методичним забезпеченням, що затверджуються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. У ньому зведено норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6(7) років; сумарний кінцевий показник набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи.

Програма «Дитина» - зміст навчання і виховання дітей від 3 до 7 років.Основні принципи, що визначили зміст програми є: принцип гуманізації виховного процесу; узгодження колективних та індивідуальних форм і методів, роботи з дітьми в усіх вікових групах; орієнтація на основні сфери дійсності; забезпечення зв’язку з традиціями, фольклором. Завдання та зміст виховної роботи викладено за розділами. Матеріали програми викладено за віковим принципом. Є розділ «Разом із сім’єю”, в ньому визначені зміст і форми співпраці з батьками для кожної вікової групи. Вихователь може проявляти власну ініціативу, творчість у доборі форм і методів організації роботи.

«Я у Світі» - програма розвитку дитини дошкільного віку. Ця програма є програмою розвитку. Вона реалізує ідею дитиноцентризму, орієнтує педагога на визнання пріоритету розвитку дошкільника як особистості. У Програмі наголошено на важливості надання дошкільнику цілісної системи життєво необхідних знань, умінь і навичок, що основне призначення дорослого – допомогти дошкільнику жити власними силами, у злагоді з довкіллям та згоді із собою як активним суб’єктом життєдіяльності. Ключовим поняттям Програми є поняття «здоров`я», як сплав душевних, тілесних та соціально-моральних складників, що засвідчує стан організму, психіки та свідомості дитини, міру її благополуччя, ступінь урівноваженості, задоволеності своїм життям, відчуття захищеності і комфорту. У Програмі вміщено оновлений зміст дошкільної освіти, який передбачає гармонійний та різнобічний розвиток дитини, формування її особистості, створення в умовах закладу дошкільної освіти розвивального життєвого простору. У Програмі означено важливі аспекти педагогічної роботи: формування в дитини уявлення про своє фізичне, духовне та соціальне Я; розвиток її емоційної сфери, формування елементарної картини реального світу, дитячого світогляду, первинної системи ціннісних орієнтацій, елементарних форм самосвідомості; розвиток зачатків совісті ; виховання творчих здібностей; статеве виховання тощо. Наступність в роботі між ланками дошкільної та шкільної освіти відбувається в умовах освітньої реформи «Нова українська школа», що здійснюється Міністерством освіти і науки України.

Важливим завданням закладу дошкільної освіти в цьому плані є забезпечення. гармонійного розвитку особистості дитини у період передшкільного дитинства та старту шкільного життя – основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя.